Гру 07, 2018

ПАТ «Фармак» подвоїв потужність таблеткового виробництва, інвестувавши 20 млн євро

6 грудня 2018 року ПАТ «Фармак» відкрив нове виробництво з виготовлення твердих лікарських засобів. Проект тривав 2 роки та коштував Компанії 20 млн євро.

Запуск нової дільниці з випуску твердих лікарських форм подвоїть річну виробничу потужність, яка сягне 3 мільярдів одиниць на рік. Також завдяки збільшенню виробництва створено майже 100 нових робочих місць.

«Серед найбільш важливих пріоритетів Уряду – створення комфортних умов для роботи бізнесу в Україні тому відкриття нових виробничих потужностей свідчить про результативність наших зусиль у цьому напрямку. Тим більше, що це українська компанія, яка давно працює на ринку нашої країни. Крім того важливо, що лікарські засоби «Фармаку» беруть участь у програмі «Доступні ліки», яку ініціював український Уряд. У 2019 році програма продовжить забезпечувати доступними ліками громадян України і на це Уряд заклав у бюджет 1 млрд гривень», – підкреслив Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України.

«Наша держава потребує інвестицій для росту економіки, які сприятимуть розвитку виробництва та зміцненню позицій України на міжнародній арені. І зараз, коли йде війна на сході України, ці інвестиції потрібні особливо сильно. Ми добре розуміємо це. І тому попри те, що вектор нашого розвитку – Європа, країни Азії та США, серце нашого бізнесу завжди буде в Україні. Наші податкові відрахування завжди йтимуть на розвиток держави. А “Фармак” сьогодні – єдина фармацевтична компанія, яка увійшла до сотні найбільших платників податків країни. Сума сплачених податків за 9 місяці 2018 року становить 506 млн грн. Ми збільшили заробітну плату нашим працівникам у середньому на 15%, і за останні 5 років вона зросла у 2,4 раза. І сьогодні, завдяки новому виробництву, яке збільшить нашу потужність і зробить якісні ліки “Фармак” доступними більшій кількості людей як в Україні, так і в усьому світі, з’являться додаткові робочі місця. Це означає, що більше родин в Україні будуть впевнені в завтрашньому дні, отримуючи стабільну та гідну оплату праці. Ми ведемо бізнес чесно та прозоро і віримо в те, що такий підхід зробить нашу країну незалежною, сильною й вільною. А людей – щасливими», – зазначила Філя ЖебровськаГолова наглядової ради ПАТ «Фармак».

На новій виробничій дільниці ПАТ «Фармак» встановлено обладнання від провідних європейських брендів Glatt, IMA, Marchesini та ін., яке забезпечує весь технологічний цикл виробництва таблеток – від приймання та обробки вихідної сировини до отримання кінцевих дозованих форм. Усього за 2019 рік на нову дільницю ТЛФ-2 заплановано перенести й освоїти приблизно 30 продуктів.

У межах проекту Компанію консультували європейські експерти, які мають багатий практичний досвід в організації подібних GMP-виробництв, починаючи від етапу проектування й оцінювання концептуальних рішень. А його основою стала масштабна науково-дослідна й аналітична робота з визначення найкращого способу промислової технології отримання ТЛФ, зважаючи на сучасні тенденції та потреби Компанії.

Відкриття виробничої дільниці наближає ПАТ «Фармак» до стратегічної мети – збільшення експорту до 40% до 2023 року.

Довідка:

У 1992 році у «Фармак» почалося виробництво твердих лікарських форм із запуском дільниці з  виробництва Валідолу. Планова потужність дільниці була 25 млн упаковок на рік.

У 1998 році «Фармак» запустив виробництва вітчизняного L-тироксину. Для технічного оснащення лінії L-тироксину в таблетках було виділено 3 млн доларів США.

У 2005–2007 роках було реалізовано проект ТЛЗ-1, інвестиції у який сягнули 13 млн доларів США.

На сьогодні в портфелі «Фармак» представлені такі види твердих лікарських форм:

Зокрема, «Фармак» виробляє такі види таблеток:

За результатами 2017 року частка таблетованих лікарських препаратів становила третину від виручки ПАТ «Фармак».

Після запуску нової дільниці з випуску твердих лікарських форм виробнича потужність ПАТ «Фармак» подвоїться та сягне 3 мільярдів одиниць продукції ТЛФ на рік.

ПАТ «Фармак» — український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві, ПАТ «Фармак» із 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України (згідно структури маркетуючих організацій в кожному з періодів) *.

У портфелі компанії 220 продуктових досьє. Щорічно Компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.

Продукція ПАТ «Фармак» експортується до 20 країн світу. ПАТ «Фармак» отримав нагороду Import Export Award 2017, як найкращий експортер імпортер серед українських компаній.

На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

За результатами 2017 року ПАТ «Фармак» став лідером у постачанні лікарських засобів в Україні за програмою «Доступні ліки». З 23 молекул, на які розповсюджується програма, 8 є в портфелі «Фармак». Це 26 готових лікарських засобів, з яких 7 відшкодовуються повністю, 19 – частково.

За версією порталу «Економічна правда» у 2017 році ПАТ «Фармак» увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали «Бізнес», «Фокус» назвали ПАТ «Фармак» одним із найкращих роботодавців серед українських компаній. ПАТ «Фармак» — єдиний фармвиробник, який увійшов до ТОП-100 платників податків за 2017 рік**.

У компанії працюють більш ніж 2500 осіб. Понад 80% управлінських вакансій закриваються власними кандидатами. ПАТ «Фармак» активно співпацює з шістьма провідними вузами України.

У компанії працюють 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D — науково-дослідний полігон для випробування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments та ін.

З 2015 року в ПАТ «Фармак» працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент із виробництва АФІ) у м. Шостка. Його планова потужність становить 100 тонн субстанцій на рік.

* за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research

** дані Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України

 

 

Назад до новин

Ще більше новин