Кві 15, 2018

ПАТ «Фармак» прийняв високих гостей Поважної ради «Ордена Святого Пантелеймона»

У «Фармак» відбулося чергове розширене засідання ПОВАЖНОЇ РАДИ Відзнаки за професіоналізм та милосердя «ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА».

У засіданні взяли участь члени Поважної ради: Голова Поважної ради Князевич Василь Михайлович, Богомолець Ольга Вадимівна, Гойда Ніна Григорівна, Гриценко Павло Юхимович, Жебровська Філя Іванівна, Пинзеник Віктор Михайлович, Кремень Василь Григорович, Лазоришинець Василь Васильович, Лібанова Елла Марленівна, Мартинюк Володимир Юрійович, Огризко Володимир Станіславович, Цимбалюк Віталій Іванович та представники від Української греко-католицької церкви та Української Православної Церкви Київського Патріархату. Також на засіданні були присутні за запрошенням директор ДУ ДЕЦ МОЗ України Думенко Тетяна Михайлівна, директор
Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України Тронько Микола Дмитрович, Президент Асоціації «Виробники ліків України» Багрій Петро Іванович та керівники фармацевтичних компаній – членів Асоціації.

Новим членом Поважної ради став ректор Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України – Вороненко Юрій Васильович. Також були озвучені результати відбору Регіональними радами кандидатів на отримання Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона».

У продовження започаткованої традиції, учасники заходу порушили важливі для галузі та країни теми: «Ми глибоко переконані, що галузі та країні потрібні зміни, які будуть здійснені насамперед в інтересах пацієнтів і України загалом. 3 квітня 2017 року стартувала основна частина програми МОЗ України «Доступні ліки» – реімбурсація. «Фармак» – активний учасник цієї програми. З 23 молекул-учасників програми 8 є в портфелі «Фармак». Це 26 готових лікарських засобів, з яких 7 відшкодовуються повністю, 19 – частково. Ми розуміємо, що це важливо для українців. Це перший крок до великих змін, на які чекає наша країна. І ми сподіваємося на розширення цієї програми як новими нозологіями, так і новими лікарськими засобами», – зазначила Ф. Жебровська, Голова Наглядової ради ПАТ «Фармак».

Йшлося і про складнощі участі українських компаній у міжнародних закупівлях, що заблокували або значно ускладнили вхід у високотехнологічні та інноваційні сегменти: онкологія, вакцини, імунопрепарати, біосиміляри. Це істотно позначилося на вітчизняному виробнику. «Ми сподіваємося, що з 2019 року відбудуться зміни: участь вітчизняних компаній стане процедурно простішою, інформація щодо проведених закупівель у частині номенклатури та цін буде відкритою, відбуватиметься стимулювання розвитку української фармацевтичної промисловості із врахуванням соціально-економічної функції вітчизняних компаній», – наголосила Ф. Жебровська.

Філя Іванівна зазначила, що необхідно якнайшвидше узгодити з директивами ЄС наразі дискримінаційну процедуру спрощеної реєстрації лікарських засобів – Закон України від 19.03.2015р. № 269–VIII, а також перевести всі закупівлі в систему ProZorro. Вона нагадала, що з початку 2019 року закупівля лікарських засобів, що не входять до Нацпереліку, не врегульована. Тому виробники ліків пропонують подовжити можливість закуповування таких лікарських засобів, що входять до протоколів і стандартів лікування.

«На сьогодні в Україні є маса питань у галузі медицини, які необхідно вирішити на законодавчому рівні. Одне з них – питання державної підтримки вітчизняних виробників лікарських препаратів. На сьогодні якість продукції, що випускається українськими компаніями, не поступається західним аналогам. Тому нам потрібно створити рівні умови для всіх виробників, переглянувши законодавчі акти, які дають пріоритет іноземним компаніям на українському ринку. Не варто забувати, що вітчизняна фармацевтична галузь – це робочі місця, податки, основа розвитку й незалежності держави. Також хочеться зазначити, що Україні необхідно мати власні вакцини. Це стратегічне питання для країни. Ми не можемо ставити під загрозу здоров’я українців і залежати від іноземного виробника. Вакцини мають випускатися в Україні», – зазначила О. Богомолець, Народний депутат України, Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Віталій Цимбалюк, президент Національної академії медичних наук, також акцентував увагу на необхідності випуску власних вакцин. «Згідно зі статистикою в Україні вакцинація становить 30–50% від того, що роблять у світі. Населення не хоче вакцинуватися, бо довгий час закуповували вакцини, які непотрібні. Були ускладнення, іноді смертельні випадки. Окрім того, кожна країна має свої особливості мікроорганізмів, і це також потрібно враховувати. У нашій Академії є план українських мікроорганізмів, які можуть застосовуватися. Ми можемо виготовляти власні вакцини – поновити роботу Харківського інституту вакцин та сироваток, який раніше забезпечував увесь Радянський Союз. Якщо ми відновимо процес виготовлення вакцин в Україні, то це будуть і нові робочі місця, і захист дітей і дорослих», – зазначив В. Цимбалюк.

У свою чергу Петро Багрій заявив про готовність фармгалузі підтримувати медичні реформи в Україні. «У 2010 році європейські стандарти виробництва лікарських засобів (GMP) були прийняті як ліцензійні в Україні. Це був правильний і далекоглядний крок, який дав змогу українським фармвиробникам сьогодні бути на рівні з європейськими компаніями й реалізовувати свою продукцію у всьому світі. Фармгалузь за результатами 2017 року – це 515 найменувань лікарських засобів, 117 виробників, 31 000 робочих місць, 6 млрд грн сплачених податків. Частка фармгалузі у ВВП становить 1%. Тому фармвиробники готові та мають змогу підтримувати медичні реформи в частині забезпечення лікарськими засобами» – зазначив П. Багрій.

«”Фармак” понад 95% прибутку щорічно витрачає на інновації та розвиток виробництва. Ми найбільші експортери лікарських препаратів і на сьогодні працюємо з більш ніж 20 країнами Європи та СНД. І, звичайно, для нас пріоритетом залишається Україна», – зазначила, зі свого боку, Ф. Жебровська.

Нагадаємо, що Філя Іванівна Жебровська, Голова Наглядової ради ПАТ «Фармак», стала членом Поважної ради Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» в липні 2017 року.

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською. Її вручають особам, які володіють високими професійними та духовно-моральними якостями й мають особисті заслуги в царині охорони здоров’я, а також у благодійній, гуманістичній та громадській діяльності. Мета Відзнаки – збереження та зміцнення фізичного та духовного здоров’я нації через популяризацію гуманістичної діяльності та збільшення ваги лікаря в сучасному українському суспільстві. А також повернення та зміцнення довіри до нелегкої та відповідальної лікарської професії.

З часу заснування Відзнаки було нагороджено понад двадцять видатних учених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства.

 

Назад до новин

Ще більше новин