Жов 22, 2021

Працівники «Фармак» презентували інноваційний ПЛР-тест на форумі Генасамблеї ООН

Минулого тижня працівники компанії «Фармак» презентували в Україні проєкт, який напередодні представили світовій спільноті у рамках форуму Генеральної Асамблеї ООН.

Молоді інноватори протягом дев’яти місяців проходили навчання за програмою YSIP від Глобального договору ООН, у рамках якого команди з 17 країн світу працювали над проєктами з інтеграції цілей сталого розвитку в бізнес-моделі своїх компаній. Відтак найкращі проєкти були презентовані на форумі Генасамблеї ООН.

Українську команду компанії «Фармак» представляли Ярослав Андрущенко, Олег Мандрійчук та Ігор Кравчук. Наставником був Роман Смішко, керівник департаменту та розробки АТ «Фармак».

Науковці розробили ПЛР-тест, здатний одночасно виявляти і диференціювати штами коронавірусу Sars-CoV-2, грипу типів A і B та респіраторно-синцитіального вірусу (RSV). Отже, за допомогою одного тесту можна діагностувати тип хвороб, що мають схожі симптоми.

«Щиро дякую команді «Фармак» за сміливу ідею, яку вона розробила і гідно представила на сесії Генасамблеї ООН. Завдяки проєкту «Респіраторна вірусна панель» ми зможемо підвищити ефективність тестування вірусних захворювань та зробити ще один важливий внесок у зміцнення здоров’я українців і людей всього світу», – прокоментувала Тетяна Карпова, директорка з трансформації «Фармак».

Проєкт є вкрай актуальним, адже, до прикладу, тестування на респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) в Україні не проводиться, що викликає смертельну загрозу серед дітей до 2-х років та людей літнього віку. Розробка може допомогти державі вчасно виявляти різні вірусні інфекції за допомогою лише однієї тест-системи та вести коректну статистику захворювань.

«Наші інноватори – це люди до 35 років. Саме вони стануть лідерами завтра. Ми впевнені, що наші випускники будуть вести бізнес відповідально, бо вони розуміють, що бізнес – це драйвер змін у світі», – сказала генеральна директорка ГД ООН в Україні Тетяна Сахарук.

Журі мережі Глобального договору ООН в Україні також відзначило розробку інноваторів компанії «Фармак» як найкращий проєкт з охорони здоров’я.

Назад до новин

Ще більше новин