Лип 31, 2018

Відкритий лист

ПАТ «Фармак» закликає ЗМІ не розміщувати недостовірну інформацію про компанію

ПАТ «Фармак» стало об’єктом спланованої інформаційної атаки з боку недобросовісного конкурента, який не визнає прийняті у всьому цивілізованому світі норми щодо захисту прав інтелектуальної власності на торговельні знаки. У ЗМІ надходять пропозиції висвітлити тему ТМ «Корвалол» із хибними тезами відносно нашої компанії.

ПАТ «Фармак» підтримує намагання журналістів доносити до суспільства важливі теми, проте просить перевіряти інформацію та не шкодити власній репутації, покладаючись на дані з одного джерела. Зокрема, 24 липня 2018 року на медіа-ресурсі «Зеркало недели. Украина» (ZN №1203, https://zn.ua/business/farmaku-ne-pomogaet-korvalol-289886_.html) була оприлюднена неправдива інформація у статті «Фармаку не помогает Корвалол». ПАТ «Фармак» вже надіслало листа до редакції з вимогою спростувати її.

«Темники» для журналістів проти ПАТ «Фармак» містять наступні вигадані аргументи:

1. «КОРВАЛОЛ» у СРСР виробляли декілька підприємств.

2.  «Фармак» у свій час виробляв лише сировину для «КОРВАЛОЛу».

3.  «Фармак» захищає право на ТМ «КОРВАЛОЛ» через можливі проблеми із обслуговуванням кредиту ЄБРР на 64 млн дол.

4.  «Фармак» намагається монополізувати ринок.

У зв’язку із цим повідомляємо наступне. У 1925 році розпочав роботу Київський хіміко-фармацевтичний завод ім. М.В. Ломоносова – підприємство, з якого почалася історія ПАТ «Фармак». У 1991 році правонаступником Київського хіміко-фармацевтичного заводу ім. М.В. Ломоносова стало ВАТ “Фармак”  (сьогодні – ПАТ “Фармак”).

Позначення «КОРВАЛОЛ CORVALOLUM» є назвою відомого в Україні лікарського засобу, підготовка до виробництва якого розпочалась Київським хіміко-фармацевтичним заводом ім М.В. Ломоносова.

Назва препарату «КОРВАЛОЛ» була вигадана працівниками ЦЗЛ Заводу ім. М. Ломоносова (розробник препарату – старший хімік Яковлева В.Я). Перша партія  «КОРВАЛОЛу» була випущена на підставі наказу Заводу ім. М.В. Ломоносова від 15.10.1960 р. З того часу завод ім. М.В. Ломоносова був єдиним виробником препарату «КОРВАЛОЛ» на території колишнього СРСР. З 1991 року і дотепер єдиним виробником даного лікарського засобу під ТМ «КОРВАЛОЛ» на теренах країн колишнього Радянського Союзу є ПАТ «Фармак».

Знак «КОРВАЛОЛ CORVALOLUM» є добре відомим споживачам і представляє собою позначення, що розміщується на упаковках препарату з 1991 року. ТМ «КОРВАЛОЛ» захищена в 14 країнах Європи та Середньої Азії.

Співробітництво ПАТ «Фармак» з ЄБРР почалося в 2006 році з укладення кредитної угоди на 32 млн ЄВРО терміном на 7,5 років для створення виробництва лікарських засобів в асептичних умовах. У 2013 році між ЄБРР та ПАТ «Фармак» була укладена друга кредитна угода на 20 млн ЄВРО на 5 років для фінансування проектів впровадження моделі забезпечення якості згідно із стандартів FDA, організації лабораторій R&D, створення сучасного таблеткового виробництва. Також у період фінансової кризи в Україні та стрімкої девальвації національної валюти, ЄБРР надав 8,5 млн. ЄВРО на поповнення обігових коштів ПАТ «Фармак». Всі платежі за кредитами ПАТ «Фармак» здійснює вчасно та в повному обсязі.

ПАТ «Фармак» виступає за розвиток конкуренції, але захищає свої права інтелектуальної власності, а також виступає за дотримання вимог чинного законодавства про інтелектуальну власність усіма учасниками ринку.

Отже, ПАТ «Фармак» було єдиним виробником препарату «КОРВАЛОЛ» на території колишнього СРСР з 1960 по 1991 рік, а з 1991 року і дотепер – єдиним виробником даного лікарського засобу під ТМ «КОРВАЛОЛ» в Україні та в 14 країнах, в т.ч. країнах колишнього Радянського Союзу. ПАТ «Фармак» не має проблем як у співпраці з ЄБРР, так і з обслуговуванням кредитних ліній.

Закликаємо ЗМІ дотримуватись високих журналістських стандартів, балансу думок і точок зору, та використовувати у своїх матеріалах лише правдиву перевірену інформацію та всебічно висвітлювати факти. Порушення стандартів журналістики призводить до викривлення інформації, маніпуляції громадською думкою та введення читачів та глядачів в оману.

Назад до новин

Ще більше новин