Жов 24, 2022

Люди на першому місці: HR-ініціативи «Фармак» увійшли до загальнонаціонального ренкінгу як одні з найкращих

Український рейтинговий журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших» разом із Delo.UA та Ekonomika+ опублікували підбірку кращих кейсів від найбільших компаній по впровадженню новітніх технологій по управлінню персоналом.

«Фармак» – це велика команда, яка налічує близько 3 тисяч співробітників. І серед загальних HR-ініціатив, які під час війни має запровадити кожна відповідальна компанія, ми шукаємо індивідуальні шляхи підтримки наших людей.

Саме після низки економічних та політичних криз, а затим вже з початком війни стало зрозуміло, що фахівці — це не просто ядро бізнесу будь-якої компанії, а найліквідніший актив, з яким треба прощатися в останню чергу.

Особливо втрати людського капіталу відчули ті компанії, які вкладали у розвиток своєї команди справжні інвестиції. Тепер сотні тисяч таких кваліфікованих професіоналів шукають (та й успішно знаходять) робочі за фахом поза межами України. Очевидно, що частину з них вже не повернути: стрічки соціальних мереж рясніють радісними новинами — хто і куди успішно працевлаштувався у Старому чи Новому Світі. Дефіцит професійних кадрів, необхідність універсалізувати навички тих фахівців, які залишилися в Україні та початок підготовки нових кадрів — все це стане пакетом нових викликів під та після нашої перемоги для найбільших компаній країни.

Ренкінг складається з кількох частин. Перша частина — це набір профайлів, коротких візитівок, у яких повідомляється про ключові проєкти тієї чи іншої компаній. Друга частина — дайджест кейсів або інтерв’ю, де кадрові управлінці розкажуть більш детально — про свій досвід впровадження передових HR-технологій.

Відбір кейсів та профайлів від кожної компанії, яка потрапила у лонґ-лист ренкінгу, відбувався кожним експертом в залежності від його суб’єктивного розуміння критеріїв ренкінгу. Публікація ренкінгу не передбачає ранжування за спільними параметрами.

«Фармак»

Фармацевтична компанія | 2 941 співробітник

Попри втрати, які понесла компанія під час війни — знищений склад готової продукції та матеріалів під Києвом, «Фармак» вдалося зберегти найголовніше — свою команду. Сьогодні у компанії продовжують працювати близько 3000 співробітників. Працівники не лише зберегли свої робочі місця та отримують заробітну плату, але і мають додатковий соціальний пакет.

Фармаківці, що втратили житло через воєнні дії, отримали додаткову допомогу від підприємства. На це компанією було виділено понад 2 млн грн, та планується продовжувати виплати. Також «Фармак» релокував своїх фахівців із Харкова, де у компанії була дослідницька лабораторія, до Києва. Медичних працівників з окупованих територій, регіонів, де ведуться активні бойові дії, було працевлаштовано в більш безпечних містах України. Тих співробітників, які відправилися захищати Батьківщину на фронт, а їх 60, компанія повністю забезпечила військовою амуніцією. На жаль, не обійшлося без втрат, один працівник підприємства загинув на передовій. В українського захисника залишилося двоє маленьких дітей. Щоб підтримати родину, «Фармак» зобов’язався до повноліття дітей виплачувати ½ заробітної плати загиблого батька на їх утримання.

Як відповідальний роботодавець, «Фармак» докладає всіх можливих зусиль для створення безпечних умов роботи на підприємстві в умовах війни. Компанією оснащені нові сучасні укриття у Києві та Шостці, що здатні витримати бомбовий чи ракетний удар, а також завдяки потужним фільтраційним системам захистити від хімічної, бактеріологічної та радіаційної небезпеки. За версією ДСНС, це одні з кращих сховищ країни.

Крім того, компанія організовує транспортні засоби для доставки в умовах воєнного стану працівників з дому до підприємства та з підприємства додому. Всі працівники компанії мають медичне страхування, страхування від нещасних випадків та критичних захворювань. Забезпечує «Фармак» і безплатне щеплення від грипу, COVID-19, а також проводить скринінги для запобігання найпоширенішим захворюванням. Так, наприклад раз на рік співробітники проходять флюорографію, а жінки мають змогу зробити мамографію для запобігання та вчасного виявлення раку молочної залози, який є найпоширенішим серед онкологічних захворювань у жінок згідно з даними НСЗУ.

Компанія піклується і про емоційний стан співробітників. Для цього щотижня проводиться ментально-дихальна гімнастика, регулярно готуються корисні добірки з психологічної самодопомоги. Також фармаківці проходять навчання з домедичної допомоги та цивільної оборони, що організовуються підприємством. Власне, корпоративні навчання «Фармак» також не відмінив і, навіть в умовах війни, продовжує забезпечувати всі умови для розвитку співробітників.

Назад до нагород

Ще більше нагород