Чер 23, 2007

7 Способов сохранить глаза ясными

Ваші очі нагадують дорожню карту, прикрашену яскравими лініями. Можливо, ви поплавали в басейні з хлорованою водою або випили забагато пива на пікніку, а може, надто старанно терли свої очі, сидячи перед комп’ютером. Під дією будь-якого з цих факторів може відбуватися розширення крихітних кровоносних судин склер, що призводить до їхнього почервоніння.

Як приклад можна навести таке захворювання очей, як кон’юнктивіт. Так називається поширене інфекційне захворювання очей, що характеризується почервонінням їхньої оболонки і жовтуватими виділеннями, що засихають у вигляді кірочок. Почервонілі очі з прозорими водянистими виділеннями й одночасно з болем у горлі часто вказують на початок застуди. Почервоніння очей, що супроводжується свербінням, сльозотечею і світлобоязню, свідчить про алергічну природу кон’юнктивіту.

Часто страждають очі й у тих, хто зловживає перебуванням біля комп’ютера. Випромінювання монітора, гіпоксія, недостатня вологість повітря в офісі негативно позначаються на стані очей. Вони червоніють, виникає відчуття “піску” в очах.

Найважчим захворюванням із почервонінням очей є кератит – запалення рогівки. Це захворювання зазвичай виникає внаслідок потрапляння інфекції з-під контактних лінз.

Лікувальні впливи для пом’якшення й усунення симптомів “червоних очей”

Використовуйте холод. Подразнення очей у зв’язку з вірусною інфекцією та алергією зменшується під дією холоду. Намочіть чистий рушник у холодній воді та покладіть його на закриті очі на десять хвилин.
Відмовтеся від деяких ароматичних продуктів. Щоб зменшити почервоніння, сухість і свербіж в очах, намагайтеся використовувати позбавлені запаху речі та продукти: тканини, косметику, мило та мийні засоби. Вони можуть викликати алергічні реакції з боку очей.

Не поширюйте інфекції. Якщо у вас кон’юнктивіт, частіше мийте руки. Ви можете легко внести інфекцію в інше око або передати її іншій людині. Також міняйте кожні кілька днів рушники та наволочки.

Купіть свіжу косметику для очей

Змініть контактні лінзи. Контактні лінзи, залишені на запаленому оці, являють собою чудовий інкубатор для мікробів. Якщо почервоніння залишається після видалення лінз, покажіться лікарю.

Правильно доглядайте за контактними лінзами. Щоб уникнути кератиту, потрібно щоразу мити і дезінфікувати лінзи, коли ви знімаєте їх. Потрібно постійно використовувати свіжий розчин. Застосовуйте тільки стандартні розчини, рекомендовані для твердих і м’яких контактних лінз. Ніколи не слід користуватися розчинами, приготованими в домашніх умовах, або слиною.

Дайте можливість своїм очам “подихати” вночі. Контактні лінзи поступово зношуються (навіть лінзи для тривалого використання). Вони труться об рогівку, спричиняючи утворення невеликих тріщин, які “притягують” інфекцію. Контактні лінзи також позбавляють око доступу кисню і сприяють росту бактерій. Користуйтеся судинозвужувальними засобами. У разі почервоніння очей пошукайте препарати, що зменшують кровонаповнення судин. Такі краплі зменшують почервоніння очей завдяки судинозвужувальній дії.

Ідеальний варіант – очні краплі Віаль виробництва ВАТ “Фармак”. Препарат являє собою стерильно розлитий водний розчин тетризоліну гідрохлориду.

Очні краплі Віаль застосовують для зняття подразнення і втоми очей після тривалого часу роботи за комп’ютером; у разі подразнення очей унаслідок дії диму, пилу, хлорованої води, світла, косметичних засобів, контактних лінз; у разі алергічних реакцій (сінна гарячка, алергійний кон’юнктивіт у разі гіперчутливості організму до пилку рослин).

Ефективність крапель Віаль було доведено під час клінічних випробувань препарату фахівцями провідного в офтальмології Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова. В.П.Філатова. Під час виробництва крапель (в умовах GMP, на новітньому обладнанні) використовується високоякісна європейська субстанція виробництва фірми Зентіва, Словаччина. Крім того, ціна крапель Віаль є цілком доступною для більшої частини населення України.

У якому випадку слід звертатися до лікаря:

Назад до Фармак у ЗМІ

Ще більше публікацій