Вер 13, 2022

Екскурсія укриттям одного з виробничих підприємств Шостки

Оригінал статті

Попри напружену ситуацію та постійну небезпеку працює чимало промислових підприємств. Всі вони забезпечують робочими місцями наших містян, сплачують податки та підтримують економіку країни.

Сьогодні ми побували на заводі компанії «Фармак» із виготовлення активних фармацевтичних інгредієнтів для ліків. Керівництво компанії провело екскурсію укриттям, показало, як працює персонал та що робить компанія задля безпеки своїх співробітників.

На своєму заводі «Фармак» облаштував для працівників укриття, в якому можуть одночасно перебувати 90 людей. Це максимальна кількість працівників, які одночасно працюють на зміні.

Укриття має два входи, що облаштовані герметичними дверима. Є дві вентиляційно-фільтраційні установки фінського виробництва.

Система вентиляції працює у двох режимах. Перший – це очищення повітря від пилу, забезпечення потрібного обміну повітря, видалення з приміщення надлишків тепла і вологи. Другий режим – очищує повітря, яке подається в укриття, від газоподібних отруйних речовин, аерозолів, а також захищає від хімічної, бактеріологічної та радіаційної небезпеки. Максимальний час перебування в укритті складає 48 годин.

У випадку знеструмлення фільтраційна система має можливість ручного керування.

Укриття оснащене всіма необхідними інструментами, є електропостачання, освітлення, біотуалети, запаси питної та технічної води, засоби первинного пожежогасіння, медичні аптечки.

Для працівників регулярно проводяться навчання, як діяти в кризових ситуаціях. Зокрема, провели практичні тренінги, як діяти при виникненні надзвичайної ситуації воєнного характеру: загрози авіаційного або ракетного удару, хімічної чи радіаційної небезпеки, а також навчання з домедичної допомоги.

«Для нас безпека співробітників компанії завжди була і залишається одним із ключових пріоритетів – як у мирному житті, так і під час воєнного стану. Ми не можемо зупинити виробництво, адже це залишить українців без доступу до життєво необхідних ліків. Але ми можемо зробити все можливе для створення максимально безпечних умов роботи для наших людей. І ми це робимо», – зазначає Володимир Костюк, виконавчий директор компанії «Фармак».

Також сформований особовий склад групи з обслуговування укриття. Це люди, які забезпечують належну експлуатацію та обслуговування будівлі й усіх систем, організовують укриття працівників та, у разі необхідності, зможуть надати першу медичну допомогу, провести евакуацію.

Пишаємося такими виробництвами нашого міста. Разом до Перемоги!

Назад до Фармак у ЗМІ

Ще більше публікацій