Жов 25, 2023

Не словом, а ділом: за що цінують своє місце роботи українці? Приклад «Фармак»

Оригінал статті

DSC09803

Відповідальність та ініціатива: за що «Фармак» було визнано одним з найкращих роботодавців

Тричі протягом 2023 року фармацевтичну компанію «Фармак» визнали одним з найкращих роботодавців в Україні. За цими відзнаками стоїть системна робота компанії, спрямована на те, щоб працівники відчували захист та підтримку під час повномасштабної війни. Для цього у «Фармак» постійно інвестують у безпеку команди: створили бомбосховища, провели навчання на випадок надзвичайних ситуацій, двічі підвищували зарплати, зберегли соцпакет тощо. Які пріоритети ставить перед собою компанія у воєнний час, як підтримує волонтерський рух та піклується про військовослужбовців і ветеранів, розповідаємо в огляді.

Які пріоритети визначають роботу «Фармак»

У 2023 році як відповідального роботодавця «Фармак» відзначили Спілка Українських Підприємців, рейтинги за версією Forbes та Work.ua, а також «ТОП 100. Рейтинги найбільших» в рамках всеукраїнського огляду.  Крім цього, влітку компанія увійшла до числа кращих підприємств за індексом КСВ (корпоративна соціальна відповідальність), що провели організація CSR Ukraine та видання The Page.

BOD_5561

Розвантаження автівки-клініки «Мобільних лікарів» у селі Пакуль, Чернігівська область

«Фармак» у цифрах:

Як у компанії піклуються про безпеку працівників

Ще до початку повномасштабного вторгнення на своїх заводах у Києві та Шостці Сумської області компанія «Фармак» почала облаштовувати укриття, які згодом отримали високу оцінку від ДСНС.  Обидва бомбосховища здатні витримати ракетний удар та захистити від хімічної, радіаційної і бактеріологічної небезпеки. У них є все необхідне, щоб люди почувалися у безпеці та відносному комфорті під час повітряної тривоги: ліжка, сидячі місця, запаси їжі, питної та технічної води, душ, вбиральні, радіоприймачі та Wi-Fi, медпункт.

photo1661513746 (16)

Співробітники «Фармак» у дворі підприємства під час тренування від ДСНС

Для відчуття безпеки мало знати, що поряд є потужне бомбосховище — важливо також розуміти, яким чином діяти під час надзвичайних ситуацій. Тому «Фармак» регулярно проводить для працівників навчання з надання першої медичної допомоги. Менеджери компанії постійно відслідковують інформаційне поле та вчасно організовують тематичні тренінги для робітників. Наприклад, перший інструктаж щодо дій у випадку радіаційної небезпеки на заводах провели ще у вересні 2022 року, коли з’явилися повідомлення про можливість підриву росіянами Запорізької АЕС. У такий момент можливість отримати вичерпні відповіді від фахівців та зрозуміти порядок дій у надзвичайній ситуації — найкращі ліки від тривожності та панічних настроїв.

«Фармак» зберігає соцпакети та збільшує виплати працівникам

«Фармак» піклується про команду не тільки на робочому місці. Працівникам, які втратили своє житло через бойові дії, підприємство надає фінансову допомогу. На цю підтримку вже виділили понад 2 млн грн, і компанія планує продовжувати ці виплати.

У непростий для українського бізнесу час, коли деякі підприємства скорочують штат та заробітні плати, «Фармак» двічі з початку воєнного часу піднімав зарплати.

Усі співробітники компанії мають медичне страхування, страхування від нещасних випадків і критичних захворювань, безкоштовно проходять щорічні чек-апи організму.

Н2 Компанія ініціює та підтримує волонтерський рух

В компанії постійно тримають зв’язок із мобілізованими колегами, фінансують закупку для них військової амуніції та техніки. Загалом від початку вторгнення Благодійний фонд Родини Жебрівських* і «Фармак» надали допомогу армії на суму понад 125 млн грн.

photo1690528260 (1)

Корпоративний День донора у «Фармак» влітку 2023 року

Активний волонтерський рух усіляко підтримується і всередині колективу. Ще з 2014 року співробітники компанії долучаються до акції «Я працюю один день для армії» та за бажання перераховують свою «одноденну» зарплату на потреби ЗСУ. Регулярне донорство крові, участь у благодійних марафонах та змаганнях теж стали частиною корпоративного ДНК.

Як «Фармак» формує відповідальність перед ветеранами

Сьогодні на фронті захищають Україну 75 співробітників «Фармак», а також є ті, хто повернувся з нього. Деякі не вперше захищали Батьківщину зі зброєю в руках. Вони особливо цінують те, як змінюються підходи компаній до роботи з ветеранами:

«Я повертаюсь з фронту вже не вперше. Після служби в АТО у 2015 я пройшов співбесіди в 30 компаніях. Перше запитання, яке чув: «Чим займався останній рік?» А я чим займався? Захищав країну. Але на мене дивилися ледь не зі зневагою, і постійно я чув відповідь: «Ви нам не підходите». У «Фармак» все інакше. Набагато комфортніше. Є розуміння, нормальний графік, ставлення. І зараз, коли я повернувся на своє робоче місце, це було мегакруто: коли ти приходиш на завод, і люди щиро раді тебе бачити, біжать з інших відділів, щоб тебе обійняти. Я такого не очікував. Трохи видихнув з полегшенням», — розповідає свою історію співробітник «Фармак», який нещодавно повернувся з фронту.

356840312_753247669908599_5836956303920397734_n

Ветерани-учасники програми реабілітації від «Фармак» із волонтерами «Фармак» на виїзному пікніку

Компанія фінансує реабілітацію для важкопоранених захисників з різних куточків України в приватній клініці Києва. Співробітники «Фармак» також змогли долучитися до волонтерської допомоги військовим, які беруть участь у програмі: відвідують їх, спілкуються, допомагають на прогулянках та у проведенні дозвілля.

Працівники компанії, що повернулися з війни, мають гнучкий графік роботи у перші місяці, а корпоративні юристи надають їм консультації з питань прав ветеранів, пільг тощо. До того ж, колеги-ветерани мають можливість скористатися безкоштовним лікуванням у санаторіях. «Фармак»  також підтримує сім’ї загиблих колег до повноліття дітей.

* Благодійний фонд Родини Жебрівських та компанія «Фармак» є частинами діяльності родини Жебрівських та реалізують благодійну та бізнес-діяльність родини.

 

 

 

 

 

Назад до Farmak у ЗМІ

Ще більше публікацій