Лип 02, 2021

Чому сталий розвиток – ситуація win-win

Євгенія Піддубна, директор з корпоративних комунікацій компанії «Фармак» – про стратегію сталого розвитку, джерела ідей та прагматизм практик ESG.

Які мотиви були у компанії, коли приймали рішення про запровадження комплексу заходів ESG (Environmental, Social and Corporate Governance – тобто оточуюче середовище, соціальні проекти, управління)? Чи ця система заходів виникла природнім шляхом – як намагання розвивати внутрішньо сталий бізнес, яких враховує інтереси громади та суспільства? Тобто чи це було бажання імплементувати практики ESG, які просуває ООН, чи то був органічний розвиток, еволюція бізнесу в схожому напрямку?

Саме поняття ESG в глобальному контексті виникло природньо, як відповідь на запит суспільства збалансувати використання ресурсів між поколіннями.

Таким самим чином практики ESG були імплементовані і на «Фармак» – невідривно від бізнес-потреб. Ми прагнемо розвивати компанію сьогодні без шкоди для майбутніх поколінь. ESG-критерії допомагають оцінити наш вплив на економіку, навколишнє середовище та суспільство, прораховувати можливі майбутні ризики. Та відповідно скоригувати плани у питаннях екологічної, соціальної та управлінської сталості.

Ваша компанія має одні й з найкращих показників гендерної збалансованості у керівництві – з чим це пов’язане, на Вашу думку?

З цим усе просто: маючи відкриту вакансію, компанія зважає на досвід і знання людини, а не на стать, вік чи віросповідання. По-перше, такі упередження дискримінують, а по-друге, ми як роботодавець, не можемо дозволити собі втрачати перспективних кандидатів та кандидаток на роботу.

Дуже потужні темпи скорочення викидів – за рахунок чого досягається такий результат?

Так, у 2020 році нам вдалось скоротити викиди на третину у порівнянні з 2019 роком. Це результати модернізації виробництва, а саме, завдяки експлуатації нових котлів (Vitomax компанії Viessmann). Також реалізуємо ряд заходів із підвищення енергоефективності, включаючи впровадження комплексної системи автоматизації та енергетичного менеджменту.

Чи є приклади того, коли запровадження практик ESG призводило до покращення фінансових показників компанії?

Сталий розвиток – це win-win ситуація. Виграє і компанія, і навколишнє середовище. Як із прикладом котельні. Ми інвестували кошти в оновлення обладнання, а вже за 1 рік отримали скорочення споживання природного газу на 13,5%, що складає економію близько 2 мільйонів гривень.

До речі – звідки взялась ідея Екошколи? Чому взялись підтримувати цей проект?

Ми у «Фармак» стали на шлях сталого розвитку: змінюємо виробництво, процеси, а ще – культуру компанії. Наші працівники розділяють ці підходи. Ми бачимо, що збільшується кількість внутрішніх волонтерів, люди частіше цікавляться стратегію компанії зі сталого розвитку, планами на майбутнє.

Тобто, люди теж готові змінюватися. А найкращим чейнджмейкером є молоде покоління. Вони швидко засвоюють нову інформацію і несуть її далі у свої сім’ї. В «Екошколі» дітей вчать не тільки екологічним знанням, а й тому, як писати, прораховувати, захищати еко-проекти, запроваджувати для них SWOT-аналіз.

Є чимало освітніх проектів, які підтримує компанія. Зокрема, підтримка KSE (Київської школи економіки). Чому вирішили обрати цей напрямок?

Розвивати освіту та науку – це розвивати економіку країни, забезпечувати її сталість завдяки чи не головному ресурсу: кваліфікованими кадрам.

Якщо подивитись на рейтинг країн з найбільш конкурентоспроможними економіками світу і на світовий рейтинг з якості наукових досліджень, можна побачити, що їх очолюють одні й ті ж самі країни.

«Фармак» ставить за мету посилити зв’язок між бізнесом та наукою, а також створити комфортні умови для українських студентів та молоді. Щоб талановиті кадри залишалися в країні.

Кошти, що ми виділили для KSE, підуть на облаштування нового начального кампусу, а також для запуску нових освітніх напрямів. Це – інвестиція у розвиток інтелектуальної спроможності країни.

https://dengi.ua/blog/4961645-pochemu-ustojchivoe-razvitie-situatsiya-win-win

 

Назад до Фармак у ЗМІ

Ще більше публікацій