Жов 02, 2013

В Івано-Франківську запрацювала «Діабетична стопа»

Для надання кваліфікованої спеціалізованої допомоги хворим на цукровий діабет з ознаками синдрому діабетичної стопи, з вересня цього року, в консультативній поліклініці обласної клінічної лікарні розпочав свою роботу кабінет „Діабетична стопа”. Кабінет оснащений за сприяння та на спонсорські кошти ПАТ «Фармак».

В кабінеті є необхідне обладнання та інструментарій для обробки діабетичної стопи: апарат для збору та евакуації епідермальних тканин, комплекти борів і фрез для обробки діабетичної стопи та нігтів, комплект наборів профілактичного інструментарію тощо.

Надання медичної допомоги в кабінеті «Діабетична стопа» здійснює кваліфікований лікар, який пройшов курси підвищення кваліфікації з подології. В кабінеті проводиться скринінгове обстеження хворих на цукровий діабет з метою виявлення ознак синдрому діабетичної стопи та запобігання їх розвитку, впроваджуються нові методи лікування патологічних змін стопи при цукровому діабеті з застосуванням малотравматичного обладнання.

Своєчасне  виявлення ознак уражень нижніх кінцівок при цукровому діабеті та їх кваліфіковане лікування попереджає розвиток більш важких ускладнень, таких, як гангрена, та, як наслідок, ампутація стопи або нижніх кінцівок.

Спеціалісти наголошують, що хворі на цукровий діабет мають ретельно доглядати за ногами і при появі перших ознак хворобливих змін (пекучі болі в ногах, оніміння, ороговіння шкіри, тріщин на стопах, виразкових дефектів) вчасно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою до фахівця кабінету «Діабетична стопа».

За матеріалами: pravda.if.ua

Назад до Фармак у ЗМІ

Ще більше публікацій