Лют 29, 2024

Жодних збоїв імунітету: як вберегти здоров’я в сезон захворювань

Оригінал статті

Імунна система працює невпинно та понаднормово, щоб зберегти здоров’я людини. Тож часто люди навіть не замислюються над тим, наскільки вона важлива, поки система не дасть збій. Як дбати про імунітет та здоров’я, OBOZ.UA розповіла експертка фармацевтичної компанії “Фармак”, лікарка-педіатр Тетяна Дзюба.

Імунітет на захисті здоров’я людини

Головне завдання імунної системи – захистити здоров’я організму. Сильний імунітет готує тіло долати численні виклики, з якими воно стикається щодня. А це – і особливості навколишнього середовища, і сезонні зміни, і часте перебування у багатолюдних місцях.

Наприклад, імунна система допомагає ранам швидше загоюватися. Порізи, подряпини та інші пошкодження шкіри загоюються завдяки імунним клітинам. Саме вони працюють, щоб захистити рану від інфекції, та посилають фактори росту, щоб допомогти відновити пошкоджену ділянку. А ось ослаблена імунна система може призвести до уповільненого загоєння ран.

До того ж, імунітет надає організму здатність боротися з бактеріями, вірусами, грибками, паразитами, а також хімічними токсинами, смогом й токсинами рослинного і тваринного походження.

“Якщо імунна система добре функціонує, менше часу та енергії витрачається на боротьбу зі звичайними захворюваннями”, – додає Тетяна Дзюба.

Як підтримувати імунітет

Міцний імунітет – результат роботи над собою. І дітям, і дорослим варто збалансовано харчуватися, достатньо спати, регулярно займатися спортом та контролювати рівень стресу.

Тож, для підтримки імунітету важливо виконувати декілька простих “ритуалів”:

  1. Правильне харчування має включати різноманітні, збалансовані продукти, які містять необхідні вітаміни та мінерали. Включіть у свій раціон фрукти, овочі, злаки, білки та молочні продукти.
  2. Регулярна фізична активність сприяє загальному здоров’ю та підтримує оптимальне функціонування імунної системи.
  3. Достатній сон є ключовим фактором для підтримки імунної системи у дітей та дорослих. Важливо дотримуватися регулярного розпорядку та отримувати достатню кількість годин сну.
  4. Вакцинація також є ефективним засобом захисту від інфекційних захворювань. Рекомендовані щеплення допомагають створювати стійкий імунітет та запобігають поширенню хвороб.
  5. Мінімізація стресу та негативних емоцій, що можуть суттєво послаблювати імунну систему.

Але, на жаль, дотримуватися цих порад не завжди можливо. Особливо в наш час, коли якість сну та рівень стресу напряму залежать від зовнішніх обставин.

“Тут на допомогу прийдуть вітамінні комплекси та дієтичні добавки. Наприклад, вітаміни C, D3 та цинк грають ключову роль у підтримці імунної системи”, – зазначає Тетяна Дзюба.

Якщо ви плануєте підтримувати імунітет з допомогою вітамінних комплексів, радимо спочатку проконсультуйтеся з лікарем – він допоможе підібрати правильне дозування та склад, що потрібні саме вам.

“Якщо є показання, можна спробувати дієтичні добавки у формі шипучок, бо вони легко засвоюються і зручні у вживанні”, – каже лікарка.

pampgorizontal

Наприклад, дієтична добавка “ПАМП” з вітамінами С, D3 та цинком, була розроблена для щоденної підтримки імунітету під час сезонних респіраторних захворювань, а також підвищення життєвої енергії та нормалізації функціонування органів та систем організму.

А “Памп для дітей” – гарний вибір для зміцнення імунітету малюків від трьох років. Також важливо проконсультуватися з лікарем перед початком курсу, адже саме спеціаліст визначить тривалість курсу.

Експертка також нагадує про важливість регулярних чекапів організму, які допоможуть виявити проблеми зі здоров’ям ще на ранніх стадіях та запобігти їх розвитку.

Реклама дієтичної добавки. Не є лікарським засобом. Виробник: Новелті Фарма ГДД СА, Швейцарія / Novelty Pharma GDD SA, Switzerland на виробничих потужностях Фуллайф Хелскеа Пвт. Лтд., Індія / Fullife Healthcare Pvt. Ltd., India для АТ “Фармак”, 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 63. тел.: +38 (044) 496-87-87/e-mail: info@farmak.ua /веб-сайт: www.farmak.ua

УКР/ПРОМО/02/2024/ДД/ПАМП/ПАМП_Д/РН/001

Назад до Farmak у ЗМІ

Ще більше публікацій