Nov 02, 2022

Literally reborn from the ashes: 5 phoenixes of Ukrainian business that have adapted to the war

Original article

Знімок екрана 2022-11-02 о 11.00.11

Розпочата Росією війна завдала важкого удару українській економіці та бізнесу. Попри це, вітчизняні компанії поступово адаптовуються до екстремальних реалій: розвивають нові напрямки, масштабують виробництво, випускають інноваційні продукти та займаються благодійністю.

Однією із таких стала компанія «Фармак». У перші тижні повномасштабного вторгнення лідер фармацевтичного ринку України зазнав збитків на 1,5 мільярда гривень. Та вже на початку березня відновив роботу на всі 100% і зберіг позицію лідера, яку займає протягом більш як 10 років.

У «плюс» в умовах війни вийшла українська автозаправна станція «ОККО», а логістична компанія «Нова Пошта» почала підкорювати міжнародний ринок. Таких кейсів по всій Україні сотні. І діляться ними як великі, так і малі бізнеси.

Ми ж зібрали 5 найпоказовіших історій, які ще раз доводять наскільки незламними та мужніми є українці, здатні досягати поставлених перед собою цілей навіть у кризових умовах.

Компанія «Фармак»: знищення складу, нова виробнича дільниця та волонтерство у нових реаліях

Повномасштабна війна розпочалася для компанії «Фармак» із колосальних втрат. Під час вторгнення на Київщину російські війська спалили центральний склад

фармвиробника, де зберігалися уся готова продукція та пакувальні матеріали для препаратів. За загальними підрахунками, втрати склали близько 1,5 мільярда гривень.

При цьому оцінити масштаби руйнувань «Фармак» зміг не відразу. У Макарові, поблизу якого розташовувався склад, до 28 березня точилися запеклі танкові бої з ворогом, який намагався прорватися на Київ.

photo5386540686502902906

Знищений склад компанії «Фармак» у селі Калинівка, Макарівського району / Фото «Фармак»

Зрозумівши, що треба дивитися тільки уперед, на початку березня «Фармак» перезапустив виробництво. Лабораторію із Харкова релокували до Києва. Це допомогло забезпечити українців, зокрема військових, лікарськими препаратами першої необхідності в найкоротші терміни.

Попри пережиті втрати, зараз виробництво повністю відновлене, всі цехи завантажені, а асортимент – розширено.

Ми виготовили за період війни стільки ж продукції, скільки й минулого року, коли війни не було,
– зазначає виконавчий директор Володимир Костюк.

Також компанія випустила 11 нових препаратів. Ще 6 з’являться на ринку до кінця 2022 року.

Крім того, в умовах війни «Фармак» відкрив нову дільницю з виробництва ліків у небулах, будівництво якої було розпочато ще до 24 лютого. Як розповідають представники компанії, інвестиція у проєкт склала 9 мільйонів євро. На виробничому майданчику встановили надсучасне обладнання з ЄС та США, однак через відмову іноземних інженерів приїжджати до України, налагоджувати процес довелося самостійно, але з віддаленою підтримкою.

78

«Фармак» запустив виробництво ліків у небулах, які особливо важливі для астматиків та алергіків / Фото «Фармак»

Паралельно «Фармак» реалізовує соціальну місію. Компанія регулярно допомагає ЗСУ. За приблизними підрахунками, на потреби армії з початку повномасштабної війни виділили понад 30 мільйонів гривень. Захисникам закуповують автомобілі, квадрокоптери, генератори, дрони, військову амуніцію та надають найнеобхідніші медикаменти.

Активна діяльність бренду отримала резонанс не тільки в Україні, але й світі. Зокрема, у дослідженні ООН United Business for Ukraine зазначили, що «Фармак» є однією із компаній, яка не тільки зуміла допомогти країні у найскладніший час війни, але й постійно дбала про майбутнє держави.

Follow the link to read the full article 

Back to Farmak in the media

More posts