Feb 10, 2023

Ukrainian companies with a strong European vector: where Farmak is moving in the conditions of war and what awaits those who plan to join the team

Article in the original language

DSC00609

Фото: Департамент контролю якості «Фармак»

Безпека та стабільність, як головні орієнтири. Потужні інвестиції в розвиток, високотехнологічне виробництво на рівні кращих світових стандартів. Як лідер фармацевтичного ринку України та найбільший експортер лікарських засобів долає перешкоди під час війни, та що очікує на успішного кандидата всередині компанії? Дізнаємося разом з директором з персоналу «Фармак» Вікторією Кондрашихіною.

Фармак сьогодні – факти і цифри

Станом на початок 2023 року в компанії працює близько трьох тисяч співробітників. В портфелі «Фармак» понад 450 лікарських засобів, до яких щороку додається близько 20 нових позицій. Якісна українська продукція, виробництво якої розміщено в київській та сумській областях, має неабиякий попит і експортується до більш ніж 40 країн світу: ЄС, Центральна та Південна Америка, Азія, Близький Схід.

Як саме створюються новітні медпрепарати на найсучаснішому обладнанні в Україні – дивіться у відеоекскурсії заводом «Фармак»:

Маючи в активі сучасне диджиталізоване виробництво, «Фармак» щорічно реінвестує до 90% прибутку в подальший розвиток підприємства. Сьогодні компанія активно розширює міжнародну присутність: відкрито 6 представництв закордоном, зокрема у Польщі та В’єтнамі, офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах, а також будується нове виробництво з R&D-лабораторією в Барселоні (Іспанія). Виробничі лінії та лабораторно-технічний комплекс «Фармак» сертифіковані за міжнародним стандартом дотримання якості GMP (прим. Належна виробнича практика).

Шлях до європейського роботодавця під час війни

В компанії впевнені, що кваліфіковані та вмотивовані фахівці є ключовою складовою успіху. Тому велика увага приділяється врахуванню потреб колективу та роботі з персоналом. Сьогодні повномасштабна війна щоденно ставить нові виклики, і компанія скеровує значні ресурси на цей напрям.

В січні 2023 року Спілка Українських Підприємців, що входить до ТОП-3 найбільших бізнес-асоціацій України, в рамках щорічної премії, яка відзначає кращі бізнес-практики та успіхи в розвитку українського підприємництва, визнала «Фармак» кращим роботодавцем 2022 року.

Що сприяло такому визнанню та як саме роботодавець опікується працівниками?

«Для нас важливо, щоб, працюючи в компанії, працівник за будь-яких умов відчував стабільність і впевненість у нас, як роботодавці. Навіть втративши під час війни склад з усією готовою продукцією на суму понад 1,5 млрд грн, «Фармак» продовжив стабільні виплати заробітних плат. А вже у жовтні 2022 року ми підвищили зарплати всім співробітникам.

Крім того, компанія завжди поряд, якщо у житті працівників виникли складні життєві обставини й вони потребують допомоги. До кожної окремої ситуації буде свій підхід, але ми точно не залишимо колегу сам на сам з проблемою», — Вікторія Кондрашихіна, директор з персоналу компанії «Фармак».

Фото: Автоматизований процес виробництва асептичних лікарських засобів на заводі «Фармак» 

На жаль, факторів, які несуть небезпеку під час російської агресії, чимало. Роботодавець зі свого боку намагається максимально компенсувати їхній вплив. Так, працівники «Фармак», які втратили житло, вже отримали матеріальну допомогу загальним обсягом понад 4 млн грн. Компанія забезпечила релокацію співробітників харківської дослідницької лабораторії до Києва, а також виїзд медичних працівників компанії з окупованих територій та районів активних бойових дій до більш безпечних регіонів України.

Фахівців «Фармак», які стали до лав Збройних сил України, а це 60 захисників, компанія повністю забезпечила амуніцією, гарантує їм збереження робочих місць відповідно до законодавства та щомісяця надає фінансову підтримку. Родині одного зі співробітників, який, на жаль, героїчно загинув на передовій, та у якого залишилося двоє маленьких дітей, за рішенням компанії, забезпечується виплата 50% зарплати загиблого батька до моменту досягнення дітьми повноліття.

DSC00377
Фото: Виробництво біотехнологічних АФІ* «Фармак» у м.Київ

Безпека персоналу в пріоритеті

Досвід побудови сучасного високотехнологічного виробництва «Фармак» був використаний для облаштування надійних сховищ на підприємстві у 2022 році: понад 14 мільйонів гривень. інвестовано в розбудову на основних потужностях в Києві та Шостці. Результатом робіт стали одні з кращих, за оцінкою ДСНС, укриттів в Україні, здатні не лише витримати ракетний і бомбовий удар, але й захистити персонал від хімічної, радіаційної та біологічної загрози.

Для кращої протидії небезпеці організовані й курси цивільної оборони та домедичної підготовки, які працівники «Фармак» можуть проходити за власним бажанням. Також компанія опікується й трансфером працівників до місця роботи і додому, який може бути ускладненим під час воєнного стану.

Заради здоров’я та розвитку

Фізичний та психоемоційний стан працівників є окремою темою, якій в «Фармак» приділяють значну увагу. Адже він безпосередньо позначається на продуктивності праці, і під час війни особливо потребує стабілізації та підтримки. Регулярна ментально-дихальна гімнастика, корисні поради для психологічної самодопомоги та підтримка психологів – ось лише деякі засоби, які постійно допомагають «тримати баланс» персоналу.

Важливо, що всі працівники «Фармак» забезпечені медичним страхуванням. Також наявне покриття від нещасних випадків. Компанією організоване безоплатне щеплення проти грипу, COVID-19 та проводяться скринінги для запобігання найпоширенішим захворюванням, як от щорічне проходження флюорографії, а також мамографії для жінок.

DSC00919

Фото: Департамент контролю якості компанії «Фармак»

Особистісний та професійний розвиток не повинні мати перешкод навіть під час повномасштабної війни. Саме тому корпоративне навчання в «Фармак» залишається постійно діючою опцією для тих, хто прагне подальшого саморозвитку. Для співробітників доступні курси з іноземних мов, прийняття рішень, управління, тайм-менеджменту та багато інших корисних програм. Навчання проводиться як офлайн, так і онлайн в системі SAP SF.

«Здобуття нових навичок та знань за програмами корпоративного навчання є гарною звичкою для більшості працівників «Фармак». Це допомагає краще розуміти своїх колег, постійно підвищувати професійний рівень, і, звичайно, відкриває фахівцю нові кар’єрні перспективи.

Якщо співробітник талановитий — у нашій компанії його обов’язково помітять і оцінять. Для цього у «Фармак» впроваджено ряд програм, одна з яких націлена на менторський супровід найбільш амбітних працівників, щоб у майбутньому вони могли займати керівні посади в компанії. До слова, 80% управлінських вакансій у компанії закриваються внутрішнім резервом», — Вікторія Кондрашихіна.

Чому Фармак — це компанія можливостей?

Поспілкувавшись з керівником з персоналу компанії, ми виділили ТОП-3 переваги, які має «Фармак» як роботодавець. Тож, що отримає успішний кандидат, потрапивши на роботу в дану компанію?

  1. Реальні шанси кар’єрного зростання. На поточному етапі «Фармак» продовжує активно трансформуватися у міжнародну компанію. Наразі підприємство будує сучасне виробництво ін’єкційних лікарських засобів та R&D-лабораторію в Іспанії. А також планує вихід на ринок США. Безперечно, швидкий розвиток компанії, в тому числі на міжнародному ринку, також гарантує і швидке кар’єрне зростання для вмотивованих співробітників.
  2. Надійність і стабільність у виплатах заробітної плати. «Фармак» є лідером українського фармацевтичного ринку вже понад 10 років. Співробітники компанії, навіть за умови найбільших криз, стабільно отримують виплати заробітних плат, преміювання за виконання KPI та забезпечені комплексним соціальним пакетом. Під час війни для багатьох українців цей пункт буде чи не одним із найважливіших.
  3. Сучасність у всьому: від виробництва до культури. Компанія є трендсетером українського фармацевтичного ринку, яка першою впроваджує передові діджитал рішення на своїх заводах. Крім того, у «Фармак» інтегрована сучасна корпоративна культура, в основу якої покладена взаємоповага, а також дотримання принципів сталого розвитку: підтримка проєктів екологічного напряму, волонтерство, розвиток освіти та проєкти для молоді. А також активна допомога Армії та сприяння охороні здоров’я громад, в тому числі на деокупованих територіях.

0082

Дізнатися більше про вакансії та можливості професійного зростання в «Фармак» https://farmak.ua/career/.

*АФІ – Активні фармацевтичні інгредієнти

Back to Farmak in the media

More posts