Вер 02, 2019

Департамент охорони здоров’я Києва рекомендує батькам зробити щеплення дітям, які планують відвідувати дитячі садки та школи

У серпні цього року Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки дали спільну прес-конференцію про підготовку наказу про заборону відвідування шкіл та дитячих садків невакцинованими дітьми. Напередодні початку навчального року Департамент охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомив про підготовку звернення до МОЗ за додатковими роз’ясненнями щодо  регулювання питання недопущення не щеплених дітей в організовані колективи.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург повідомила, що попри проведення з 2017 року систематичних додаткових заходів щодо імунізації проти кору серед дитячого населення лишається когорта дітей, які не отримали планові щеплення в попередні роки (це діти віком до 5 років та від 7 до 14 років), переважна більшість яких відвідує шкільні та дошкільні заклади.

За даними департаменту найбільші спалахи інфекційних хвороб у столиці спостерігаються після канікул, коли в місто повертаються школярі, студенти, та дорослі з відпусток.  Валентина Гінзбург звернулася до батьків неповнолітніх дітей і студентів із наполегливою рекомендацією зробити щеплення. При рівні вакцинації у 95-98% населення утворюється колективний імунітет, яких захищає навіть тих, кому протипоказані щеплення.

Ініціатива МОЗ та МОН має законодавче обґрунтування – стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. Дана заборона також була підтверджена рішенням Верховного суду України.

Щоб забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну і шкільну освіту і правами інших дітей на захист від інфекційних хвороб, МОН пропонує розглядати кожен випадок протипоказань окремо, а в разі якщо батьки не хочуть робити дитині щеплення без наявних протипоказань – їм доступні альтернативні формати отримання освіти, наприклад, дистанційне навчання.

Назад до новин

Ще більше новин