Сер 12, 2019

МОЗ припинить видачу квот на етиловий спирт виробникам настоянок, повідомила Уляна Супрун

Міністерство охорони здоров’я України планує припинити видачу квот на продаж етилового спирту виробникам спиртовмісних настоянок та вже підготувало проект відповідної постанови.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун опублікувала на Facebook наступне повідомлення: «Існує прикра практика використовувати спиртовмісні настоянки замість алкоголю. Зараз їх можна придбати в аптеці, і вони значно дешевші за алкогольні напої. Бо на відміну від виробників алкогольних напоїв, виробники “лікувальних” настоянок не сплачують акциз».

Зараз виробники настоянок отримують квоти на етиловий спирт через МОЗ і обсяги запитів збільшуються. В той час, як Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань та Угода про асоціацію з ЄС передбачають підвищення акцизів на алкоголь, позиціонування настоянок як лікарських засобів, дозволяє виробникам утримувати низьку ціну, що спричиняє зловживання.

“Виробники спиртовмісних настоянок купуватимуть спирт і платитимуть акциз, як це роблять, наприклад, виробники горілчаних напоїв. А ліки залишаться ліками”, – за словами Супрун, такий крок спрямований на захист громадського здоров’я, щоб припинити використання спиртовмісних настоянок, як більш дешевого замінника алкоголю.

Назад до новин

Ще більше новин