Сер 12, 2019

Цифрова медицина у Україні почала отримувати перші прибутки

Понад 20 ІТ-компаній працюють в українському сегменті digital health. Сукупно вони відповідають за 1% українського ринку медицини, який оцінюється в 400 млрд грн.

Портал Investory.News опублікував аналіз українського ринку  digital health. За даними експертів видання сьогодні ринок медицини в Україні оцінюється у приблизно 400 млрд гривень на рік, а 1% цього ринку займають медичні інформаційні системи.

На ранньому етапі розвитку ринку digital health, його основу складали портали, які виступали каналами зв’язку між пацієнтом і лікарем, наприклад likar.info та doc.ua. Ці послуги користуються популярністю – на порталі doc.ua зареєстровано 8690 лікарів, а через likar.info у 2012 році надавались тисячі онлайн-консультацій на місяць.

Зараз ядро ринку – це більш складні медичні інформаційні системи (МІС), що працюють разом з МОЗ, формуючи єдину державну систему eHealth. Це частина медичної реформи.

Згідно з даними порталу eHealth, сьогодні в Україні працює близько 20 МІСів. Серед них: “Поліклініка без черг”, Health24, “Медейр“, “Скарб”, “МедІнфоСервіс”, Helsi, Doctor Eleks, “Медстар“, Medikit, інші.

Investory.News наводить такі дані щодо окупності цих систем: згідно з опитуванням учасників ринку, інвестиції у МІС складають від $100 тис. до кількох мільйонів доларів, а щомісячні витрати на розробку можуть досягати 2-х млн гривень. Середній строк окупності проекту МІС складає від 2 до 5 років, а головним критерієм успішності поки що є кількість користувачів.

Єдина державна система eHealth поєднує у собі модулі по роботі з пацієнтами, лікарями, лікарнями, поліклініками, аптеками, тощо. Перспективні напрямки розвитку системи – електронні рецепти, лікарняні, страхування, продажі медичної апаратури. Одна із найбільших переваг цифрових систем в управлінні охороною здоров’я –  збір та аналіз великих даних (big data), які потрібні і державі, і страховикам, і фармацевтам.

Назад до новин

Ще більше новин