Сер 19, 2019

Причини відмови від вакцинації дітей проти кору – результати опитування батьків

Захворюваність на кір серед населення України у 48 разів перевищує відповідний європейський показник – в Україні у 2018 році на кір хворіло 125 осіб на 100 тис. населення, тоді як в Європі зафіксовано 2,6 випадків захворювання на 100 тис населення.

З кінця 2017 р. Міністерство охорони здоров’я проводить посилену програму вакцинації проти кору, яка орієнтована на дітей віком 1–9 років з відсутнім або неповним курсом вакцинації. Щоб з’ясувати, чому батьки не вакцинують дітей проти кору Інтервенційна епідеміологічна служба–Україна провела опитування батьків тих дітей, які перехворіли на кір після впровадження цієї програми.

93% опитаних батьків не вакцинували дітей, оскільки не вірили у ефективність процедури або боялись побічних дій. Побоювання щодо побічних дій вакцин поширені в оточені 78% опитуваних. 95% респондентів знали про існування вакцини проти кору, і 61% з них знали, що необхідно отримати дві дози вакцини. При цьому лише 33% опитаних знали, що вакцинація є найбільш ефективним засобом захисту дітей під час спалаху кору. Інші сподівалися уникнути хвороби, обмежуючи контакти та підсилюючи імунітет.

32% респондентів вважають, що діти отримують більше щеплень, ніж потрібно і 55% воліють самі обирати, від яких захворювань вакцинувати дітей.  38% батьків вважають, що здорові діти не потребують вакцинації взагалі, але при цьому 83% погоджуються, що більшість захворювань, від яких можна зробити щеплення – це серйозні захворювання.

Опитування охопило батьків дітей без щеплень проти кору або з неповним набором щеплень, які хворіли на кір у 2017-2018 роках у 7 областях України.

Назад до новин

Ще більше новин