Про це йшлося під час Четвертого засідання Діалогу високого рівня Україна-ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості
Захід відбувся 16 березня в Києві за участі представників 6 міністерств та служб Кабінету міністрів України, високопосадовців із Європейської Комісії, а також представників бізнес-асоціацій України та незалежних експертів.
У межах ділового сегменту Промислового діалогу, організованого UBTA у партнерстві з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, були обговорені можливості співпраці та практичні кейси окремих галузей індустрії України та країн ЄС у контексті нових індустріальних ініціатив Європейського Союзу.
Зокрема був представлений актуальний бізнес-кейс української фармацевтичної галузі про її потенційний внесок у диверсифікацію європейських ланцюжків постачання критичних медичних препаратів в умовах боротьби з коронавірусною пандемією.
«Ключовою передумовою реалізації можливостей співпраці українського та європейського фармацевтичного секторів є оновлення сфери дії майбутньої Угоди АСАА (Угода про “промисловий безвіз”) з ЄС. Насамперед включенням до неї положень про взаємне визнання результатів перевірок належних виробничих практик фармсектору (GMP-практики)», – зазначила директор з корпоративних комунікацій компанії «Фармак» Євгенія Піддубна.
«Підписання Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (ACAA) дасть змогу машинобудівним підприємствам, представникам хімічного та фармацевтичного секторів наростити обсяги зовнішньої торгівлі та разом із компаніями з Євросоюзу завойовувати ринки третіх країн. Потенціал Угоди про асоціацію, а саме її торговельна частина, не був розкритий повністю для українських компаній-експортерів через низку причин, у тому числі й нетарифних бар’єрів, які стримують експортні можливості як нашої держави, так і промислового сектору зокрема. Ми вдячні представникам українського та європейського урядів за надану можливість озвучити ключові сигнали бізнесу, які були опрацьовані UBTA під час всеукраїнського опитування наприкінці 2020 року», – зазначив голова правління UBTA Дмитро Лось.
Загалом українські експортери вітають результати чергового Промислового діалогу Україна-ЄС, організованого Українською асоціацією бізнесу й торгівлі (UBTA), який є унікальним майданчиком для врахування пропозицій бізнесу щодо пріоритетів співпраці. Вони також сподіваються, що його напрацювання будуть враховані в майбутньому оновленні Угоди про асоціацію з ЄС.
«Фармак» є одним із найбільших експортерів української фармгалузі. Частка експорту компанії становить приблизно 25%. Продукцію «Фармак» купують у більш ніж 28 країнах світу.