Лют 11, 2021

Інформаційна атака на «Фармак»: кому заважає один з найбільших платників податків Києва?

Позиція для ЗМІ від прес-служби

Наразі триває прицільна інформаційна атака на київський завод «Фармак». Найбільш вірогідна мета замовників хвилі публікацій – маніпулювання громадською думкою та депутатами Київради для розчищення майданчику на Подолі під чергове будівництво.

Якщо мету ми ще можемо зрозуміти (адже, певно, так замовники розуміють собі принцип «Бізнес є бізнес»), то позиція ЗМІ для нас видається, як мінімум, дивною.

По-перше, обраний підхід. «Фармак» завжди прямо комунікував свою позицію і був відкритим до діалогу. В той же час, жодне видання, що публікувало матеріали щодо нашого заводу на Подолі, не звернулося до Компанії за коментарями. Таким чином, нас позбавили можливості показати інший ракурс ситуації.

По-друге, щодо суті публікацій. «Фармак» неодноразово інформував громадськість щодо виносу виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів, що мають найбільший вплив на екологію, за межі Києва.

Більше того, «Фармак» підтримує поступовий перегляд державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів в частині скорочення санітарної зони підприємств, що здійснюють виробництво лікарських засобів. Адже ці державні санітарні правила 1996 року застаріли та не відповідають нормам і правилам, які діють у ЄС. Наразі виробники лікарських засобів використовують сучасне обладнання, що є значно безпечнішим, новітні системи очищення повітря та води тощо.

При цьому, процес перегляду державних санітарних правил має бути виваженим та поступовим. З постійним експертним контролем за рівнем впливу роботи підприємства на екологічну ситуацію та здоров’я населення.

На наше глибоке переконання, за умови коректного складання Генерального плану міста, різні формати будов можуть гармонічно співіснувати, як це видно з чисельних прикладів у ЄС.

І ще, на наше глибоке переконання, бажання побудувати більше рентабельних житлових будинків не має превалювати над здоровим глуздом. Ні система охорони здоров’я, ні економіка країни та, зокрема, Києва, не може сьогодні дозволити собі позбутися виробника лікарських засобів європейського рівня, сумлінного платника податків, одного з найкращих роботодавців та експортера продукції з високою доданою вартістю, в угоду інтересам окремих бізнес-груп.

 

Назад до новин

Ще більше новин