Лип 26, 2023

Компанія «Фармак» успішно завершила участь у міжнародній програмі HORIZON 2020

Минулого тижня делегація «Фармак» взяла участь у останній конференції та засіданні проєкту ORBIS у польському місті Познань. Проєкт тривав 5 років у рамках програми HORIZON 2020, що фінансувалася грантом від ЄС. Його учасниками були вісім академій та п’ять фармацевтичних компаній з восьми країн світу, включаючи компанію «Фармак» з України.

photo1690355742

Фото: Учасники проєкту ORBIS у м. Познань (Польща)

ORBIS (Open Research Biopharmaceutical Internships Support. Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange) – це міжнародний проєкт, спрямований на підвищення ефективності розробки ліків шляхом співпраці між академічними центрами та фармацевтичними компаніями світу. Діяльність консорціуму була зосереджена на вдосконаленні розробки лікарських засобів, концентруючись на процесах і технологіях з вирішення питання низької біодоступності діючих речовин, оскільки 70% з них мають проблеми з розчинністю та/або мембранною проникністю.

До проєкту було залучено більше 30 експертів компанії «Фармак». А також представники установ: Trinity College Dublin (Ірландія); Університет Гельсінкі (Фінляндія), Університет хімії та технологій Праги (Чехія), Університет Любляни (Словенія), Технологічний університет Познана (Польща), Познанський університет медичних наук (Польща), Університет Центральної Флориди (США),  Ратґерський університет (США), фармацевтична компанія Zentiva K.S. (Чехія), Celon Pharma (Польща), Physiolution (Німеччина), АРС (Ірландія).

Під час відряджень, запланованих у проєкті, вчені співпрацювали з найбільш актуальних та сучасних питань процесу розробки ліків, таких як синтез та оптимізація нових діючих речовин, дослідження попередніх рецептур, розробка нових пероральних, дермальних та трансдермальних лікарських форм, вивчення розчинення та вивільнення лікарських засобів, тенденції в комбінуванні даних IVIVC для пролонгованих лікарських засобів, а також біофармацевтична оцінка лікарських форм і систем доставки лікарських засобів для прогнозування фармакокінетичних параметрів різних ліків.

Під час останнього засідання проєкту наукові роботи співробітників компанії «Фармак» були високо оцінені міжнародною спільнотою та відзначені нагородами за «Кращу усну доповідь» і «Кращий постер». Загалом участь у проєкті дозволила команді підприємства зміцнити міжнародні та міжгалузеві зв’язки, отримати нові знання та досвід, а також сприяла активній співпраці з іншими учасниками.

photo1690355733

Фото: Команда науковців «Фармак» – учасники програми HORIZON 2020

«Основною метою проєкту була співпраця між науковими закладами та комерційними організаціями з усього світу. «Фармак» був єдиним представником з України. І ми, дійсно, мали чудову можливість налагодити партнерські контакти з міжнародною науковою спільнотою. Ще однією з переваг гранту була можливість попрацювати на новому обладнанні, яке раніше ми не використовували, адже його поки немає в Україні. Крім того, корисною стала участь у наукових дискусіях, де ми отримували інформацію про різноманітні світові тренди в дослідженнях і розробці лікарських засобів. А також ділилися власними підходами і практичними результатами розробки лікарських препаратів», – розповідає начальник відділу аналітичної розробки «Фармак» Юлія Кондратова.

Наразі «Фармак» вже розпочав співпрацю із 2 компаніями, що є вихідцями із консорціуму ORBIS.

 

Назад до новин

Ще більше новин