Кві 01, 2010

Цироз – гра зі смертю

Я багато разів чув, що вживання алкоголю призводить до цирозу печінки. Прошу пояснити: це насправді так? І наскільки це небезпечна хвороба?

Володимир П., г. Київ

Цироз печінки — хронічне захворювання, при якому клітини печінки відмирають і замінюються сполучною тканиною — пояснює завідувачка кафедри гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти, професор Тетяна Дмитрівна Звягінцева, — До захворювань печінки, в тому числі до цирозу, призводить багато факторів? Насамперед, це різні віруси гепатиту та алкоголь. Дуже небезпечне поєднання гепатиту В або З з алкоголем, яке посилює тяжкість захворювання, прискорює його прогресування в цироз печінки. За моїми даними за останні 5-7 років в Україні кількість хворих з цирозом печінки збільшилася на 60%, з гепатитами – 2,2 рази.

Для відновлення печінки сучасна фармакологія створила цілий клас спеціальних препаратів – так звані гепатопротектори. Принцип дії цих ліків полягає у стабілізації клітинної мембрани. Крім того, вони виводять із печінки всілякі токсини.

За результатами наших досліджень ми рекомендуємо український гепатопротектор Антраль виробництва компанії «Фармак».

Антраль – потужний гепатопротектор потрійної дії, що поєднує в собі антитоксичний, знеболюючий і протизапальний ефекти. Крім того, він має антиоксидантну дію, завдяки якому відновлюється баланс клітин печінки. Антраль застосовують для лікування токсичних, алкогольних, медикаментозних та вірусних гепатитів, фіброзу, цирозу та жирової дистрофії печінки.

Застосування гепатопротектора Антраль дало у наших хворих хороший ефект. До переваг цього препарату можна віднести короткий курс лікування та невисоку ціну, що також важливо для наших пацієнтів.

Назад до Фармак у ЗМІ

Ще більше публікацій