Вер 16, 2019

Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька провела першу робочу нараду з керівниками департаментів та управлінь охорони здоров’я з усієї України

Представники структурних підрозділів обласних держадміністрацій з усіх областей України вперше зустрілись із Міністром охорони здоров’я України Зоряною Скалецькою та обговорили нагальні завдання галузі охорони здоров‘я.

З. Скалецька зауважила, що їй відомо про існуючі проблеми в галузі охорони здоров’я та закликала не їх обговорювати, а шукати шляхи для вирішення. Головним пріоритетом у своїй роботі міністерка знову назвала здоров’я кожного громадянина. Для реалізації цього пріоритету між Міністерством охорони здоров’я, обласними структурними підрозділами та органами місцевого самоврядування має налагодитись чітка процедура прийняття рішень та чесна прозора комунікація. Пані міністр закликала керівників більше спілкуватися із людьми на місцях, і пообіцяла сама відвідувати округи. Для наступних нарад було запропоновано новий формат, основний акцент на яких зміститься з обговорення до вирішення нагальних проблем.

Також на робочій нараді знову постало актуальне для лікарів питання заробітної плати. З. Скалецька повідомила, що вже веде діалог з Міністерством фінансів України стосовно фінансування, але наразі зростання заробітної плати лікарів залежить безпосередньо від зростання економіки. Проте вона планує використати ресурси МОЗ для підвищення рівня оплати праці вже зараз.

Серед найближчих етапів медичної реформи – завершення реорганізації спеціалізованих медичних закладів. Щоб отримати фінансування за договорами з НСЗУ з 2020 року вони мають зареєструватись як комунальні некомерційні підприємства.

Також серед важливих завдань спеціалізованих медичних закладів до кінця року – комп’ютеризуватися і відповідати вимогам до надання гарантованих медичних послуг за Програмою медичних гарантій за відповідними напрямами.

Назад до новин

Ще більше новин