Вер 16, 2019

Нова редакція закону про державні закупівлі може позбавити українців життєво важливих ліків, що закуповуються через міжнародні організації

Як повідомлялося, Верховна Рада 10 вересня ухвалила за основу законопроект №1076, в якому запропоновано нову редакцію закону про державні закупівлі. Цей законопроект не передбачає можливості закупівель лікарських засобів через міжнародні організації, що може позбавити українців життєво необхідних ліків і вакцин, вважає колишня в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Уляна Супрун переконана, що саме завдяки формату закупівель через міжнародні організації Україна вперше на 100% забезпечена вакцинами, передбаченими Календарем щеплень, а українці мають доступ до багатьох необхідних препаратів. Дія чинного законодавства дозволяє міжнародним організаціям здійснювати закупівлі до березня 2020 року.

Крім того, Супрун нагадала, що підписанню закону повинна передувати робота в комітетах, дебати, комунікація законопроекту з експертним середовищем та всіма сторонами процесу, внесення правок та оптимізація документу, комунікація з медіа та клієнтами тих чи інших змін. В даному випадку таку роботу проведено не було.

Екс-заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк також наголосив на необхідності продовження міжнародних закупівель. Він вважає, що Україні не потрібно взагалі відмовлятися від послуг міжнародних організацій в окремих специфічних напрямах, оскільки міжнародні організації можуть отримувати нижчі ціни завдяки великим обсягам закупівель.

Назад до новин

Ще більше новин