Сер 29, 2019

Результати медичної реформи: 70% українців обрали лікаря, 40 мільйонів рецептів видано за програмою «Доступні ліки».

21 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доповів про поточний стан справ в різних галузях соціальної сфери. За словами голови Уряду, 28 мільйонів українців вже обрали свого сімейного лікаря і підписали із ним декларацію.

Одним із завдань медичної реформи є покращення якості надання послуг первинною ланкою охорони здоров’я – сімейними лікарями та молодшим медичним персоналом. Завдяки механізму декларацій, лікарі та медсестри отримують від держави оплату за конкретні надані послуги, що дозволило збільшити зарплати первинної ланки у 2-3 рази протягом року.

Інша впливова ініціатива уряду, спрямована на покращення лікування пацієнтів – програма «Доступні ліки», за якою українці можуть безкоштовно чи з невеликою доплатою отримувати препарати для терапії серцево-судинних захворювань, діабету чи астми. За програмою вже виписано і відшкодовано державою 40 мільйонів рецептів.

Прем’єр-міністр також розповів про плани запуску мережі пренатальних центрів, обладнаних для надання допомоги у складних випадках вагітності, а також мережі кардіоцентрів, які матимуть сучасне обладнання, а персонал буде працювати на попередження або швидке реагування на критичні стани. До кінця року має бути введено в експлуатацію другу чергу державної лікарні «ОХМАТДИТ», де будуть проводити надскладні операції, передусім – з дитячої онкології.

На цьому ж засіданні Уряду Володимир Гройсман представив найближчі етапи реформи, які торкнуться екстреної медицини та професійного розвитку лікарів. Нові стандарти екстреної медичної допомоги впроваджуватимуться поступово до 2025 року. Основне нововведення – поява кваліфікації «парамедика», фахівця, який надає рятувальні медичні послуги на догоспітальному етапі. Бригади парамедиків спочатку працюватимуть паралельно із лікарськими та фельдшерськими, поки триватиме перепідготовка фельдшерів та медичних сестер, що зараз працюють в екстреній медичній допомозі.

Щодо професійного розвитку лікарів – Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Положення про систему безперервного професійного розвитку лікарів, які передбачають застосування новий принцип фінансування заходів освіти, коли гроші на професійний розвиток підуть за лікарями. У новій редакції Положення передбачає створення агенції з питань безперервного професійного розвитку. Ця агенція контролюватиме якість роботи провайдерів освітніх послуг за чіткими параметрами, затвердженими МОЗ України.

Назад до новин

Ще більше новин