Жов 12, 2018

Альтернативна енергія, ефективне використання води, фільтрація — інноваційні проекти, реалізовані у Шосткинських школах у рамках проекту Фармак «Екошкола»

Вже незабаром цей екологічний проект буде масштабовано на всю Україну

ПАТ «Фармак» втілив довготривалий інформаційно-просвітницький проект «Екошкола». У рамках якого, учні 8-11 класів пройшли освітній курс із глобальних теоретичних екологічних питань та навчились застосовувати отримані знання на практиці. Найкращі проекти, спрямовані на вирішення екологічних проблем конкретної школи, отримали міні-гранти від ПАТ «Фармак» на їх реалізацію.  До проекту компанія залучила Let’s do it, Ukraine.

Фінальна зустріч учасників та організаторів проекту відбулася 11 жовтня. Журі у складі представників управління освіти,  шкіл-переможців, ПАТ «Фармак» та ГО Let’s do it, Ukraine відвідали школи-переможці та побачили як були втілені проекти.

У школі № 1 було реалізовано унікальний проект «Зарядження Драйв». Ідея якого – створити  велосипед-генератор, який виробляє енергію і заряджає мобільні пристрої. Сам зарядний пристрій розробив десятикласник Нікіта Семенов, який захоплюється радіотехнікою. «Мене дуже зацікавив цей проект. Я відразу вирішив сконструювати цей зарядний пристрій. Зараз працюю над удосконаленням швидкості зарядки гаджетів. В Україні подібного велосипеда немає», – розповів Нікіта Семенов.

Срібним призером конкурсу стала команда гімназії, де встановлять фонтанчики, з яких можна пити очищену воду. «Слоган нашого проекту: чиста вода – запорука здоров’я. Неможливо пити воду з іржавих труб. Тому ми вирішили прийняти участь в конкурсі екологічних проектів», — сказала капітан экокоманди Дарія Печко.

У школі № 11, завдяки проекту «Екошкола», встановили три сенсорних водопровідних крани. «У Екошколі ми  навчалися працювати у команді, слухали один одного, отримали екологічні знання, масу корисної інформації», – сказала учасниця проекту Юлія Савінова.  За словами директора навчального закладу Наталії Грибук, використання сенсорних кранів дозволило лише за один місяць досягти 25% економії води. «Для шкіл це дуже актуально, тому що дуже часто діти забувають виключити воду. А тут автоматичне включення і виключення», – говорить Наталья Грибук.

Важливість цього проекту розуміють і в управлінні освіти. «Ви внесли частинку екологічної культури, свідомості, мислення в свій дім, свою школу, місто. Це початок дуже великої, важливої справи, майбутнє якої за вами», – зазначила Заступник начальника міського управління освіти Любов  Волошко.

«Практична користь проекту Екошкола – це застосування на практиці отриманих знань і умінь. Великі зміни починаються з кожного. Великі зміни починаються з великого бажання. А наше бажання жити в чистому середовищі настільки велике, що ми зробили складне хімічне виробництво – екологічним. Кожен учасник проекту «Екошкола» став агентом змін та послом екологічної культури. Ми не зупиняємося на досягнутому. Проект «Екошкола» буде реалізовуватися у інших регіонах країни», – відмітив Павло Павлик, операційний директор ПАТ «Фармак»

Нагадаємо, проект «Екошкола»  стартував у 2018 р. в м. Шостка та тривав 8 міс. У проекті взяли участь 11 шкіл міста, 9 з яких презентували свої проекти у фіналі. Шкільні ЕКОкоманди відвідали спеціальні тренінги, на яких дізналися про засади екологічного мислення і способу життя, як зберегти планету та природні ресурси, як підготувати екопроект для своєї школи й у такий спосіб зробити свій посильний внесок у збереження балансу на Землі.

ДОВІДКА

ПАТ «Фармак» — український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві ПАТ «Фармак» з 2010 р. є лідером фармацевтичного ринку України*.

У компанії працюють більше ніж 2500 осіб. Продукція ПАТ «Фармак» експортується у 20 країн світу, а у портфелі компанії налічується 220 продуктових досьє.

На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

За версією порталу «Економічна правда», у 2017 р. ПАТ «Фармак» увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали «Бізнес», «Фокус» назвали ПАТ «Фармак» одним з найкращих роботодавців серед українських компаній. ПАТ «Фармак» — єдиний фармвиробник, який увійшов до топ-100 платників податків за 2017 р.**

У компанії працюють 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D — науково-дослідний полігон для випробування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments та ін.

З 2015 р. в ПАТ «Фармак» працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент з виробництва АФІ) у м. Шостка. Його планова потужність становить 100 т субстанцій на рік.

Громадська організація всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it, Ukraine» — учасник загальносвітового руху «Let’s Do It! World», що об’єднує понад 18 млн осіб у 156 країнах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання.

З 2015 р. проводяться щорічні наймасштабніші акції прибирання, у яких беруть участь комерційні та некомерційні організації, компанії, державні установи, працівники яких приєднуються на рівні соціальної відповідальності, засоби масової інформації, селебретіз та пересічні громадяни. У 2017 р. до акції долучилися понад 1 100 000 учасників у 24 областях, що очистили 4760 локацій парків, скверів, прибережних зон, лісів та маленьких несанкціонованих сміттє­звалищ у 228 населених пунктах України. Учасниками зібрано 2940 т сміття, з них рівень відсортованих відходів та зданих на переробку в Україні під час усього періоду проекту коливався у діапазоні 38–86%.
У  2018 р. реалізовано низку всеукраїнських проектів: IV «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку» в період із березня по травень 2018 р. всеукраїнський мистецько-екологічний фестиваль «ЧистоFest» 5 червня 2018 р.; Всесвітній день прибирання «WORLD CLEANUP DAY» 15 вересня 2018 р., круглі столи та інші заходи.
Крім того, на постійні основі реалізуються такі проекти: рейтинг «ЕКО ШКОЛА РОКУ!», шкільний марафон роздільного збирання відходів «Let’s do it, Ukraine — school recycling» у різних містах України. Локальні проекти реалізуються обласними представництвами у 24 областях.

 

Назад до новин

Ще більше новин