Вер 09, 2019

Перспективи розвитку системи eHealth – думки експертів

Медична інформаційна система eHealth – важлива складова медичної реформи України, і на думку експертів, нове керівництво Міністерства охорони здоров’я має приділити значну увагу її удосконаленню та розвитку.

На думку розробника подібних інформаційних систем Романа Міщенко, перспективною є відкриття програмного забезпечення та розробка двокомпонентної моделі eHealth, яка буде складатися з центрального компоненту Національної служби здоров’я України  (НСЗУ) та додаткових медичних інформаційних систем (МІС). За словами Міщенка, впроваджуваний МОЗ єдиний стандарт обміну, управління та інтеграції електронної медичної інформації (HL7 FHIR) передбачає ідею створення такого шаблону.

Наталія Гуран, керівниця проекту «Ліки контроль» вважає, що перед тим, як продовжувати трансформацію галузі охорони здоров’я необхідно провести аудит технічних розробок по eHealth. З нею погоджується координатор по eHealth від Президента, Яніка Мерило.

Цілісна система eHealth дозволить отримувати статистичні, економічні та медичні дані, необхідні для ухвалення рішень керівництвом медичної галузі на всіх рівнях, вважає голова правління асоціації «ЕСО здоров’я України» Євген Прилипко. На його думку, найважливішою ця інформаціє є саме під час процесу реформування, оскільки закладає підґрунтя для подальших змін. Запровадження цієї системи – складний процес, а однією з головних задач є просвітницька робота з її користувачами. Проте, варто йти на подолання цих проблем, оскільки така система може стати основою для прозорого та ефективного медичного страхування населення.

Завідувач відділом Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем Національної академії наук України, професор Олександр Коваленко вважає, що створення електронної медицини вимагає використання міжнародних стандартів обробки інформації і даних. Такий підхід дозволить будувати систему, з якою зможуть працювати і міжнародних партнери.

Серед важливих факторів розвитку системи eHealth, експерти назвали також врахування досвіду розвитку регіональних компонентів, оскільки в деяких областях вдалося реалізувати більш ефективні рішенні, ніж в інших.

Назад до новин

Ще більше новин