АЛЕКС НЕСКІН

СПІВЗАСНОВНИК PETCUBE

АЛЕКС НЕСКІН

СПІВЗАСНОВНИК PETCUBE

Перетворив власну проблему на міжнародний стартап, який нині допомагає сотням тисяч людей (і тварин) по всій планеті.

АНДРІЙ ТИМОШЕНКО

ЗАСНОВНИК

АНДРІЙ ТИМОШЕНКО

ЗАСНОВНИК

Засновник компанії Live Animations, яка перетворює книжки на інтерактивні пригоди і для клієнтів з усього світу створює продукти в доповненій реальності.

ОЛЕКСІЙ ШЕВЧЕНКО Й МАКС ЛИТВИН

СПІВЗАСНОВНИКИ

ОЛЕКСІЙ ШЕВЧЕНКО Й МАКС ЛИТВИН

СПІВЗАСНОВНИКИ

Співзасновники Grammarly — головного світового сервісу з перевірки правопису і граматики англійською мовою.

ЯН КУМ

ІДЕОЛОГ

ЯН КУМ

ІДЕОЛОГ

Ідеолог месенджера WhatsApp, яким користуються понад мільярд людей.

МАКС ЛЕВЧИН

СПІВЗАСНОВНИК

МАКС ЛЕВЧИН

СПІВЗАСНОВНИК

Співзасновник міжнародної платіжної системи PayPal, якою користуються сотні мільйонів людей у всьому світі.

ОЛЕКСАНДР ДЕМЧЕНКО

БІОФІЗИК

ОЛЕКСАНДР ДЕМЧЕНКО

БІОФІЗИК

Відкрив і запровадив нові способи флуоресцентного дослідження клітин, що їх нині використовують у всьому світі. Дослідник у галузях молекулярної біофізики, спектроскопії білків і мембран. Успішно розробив нові спектроскопічні методи аналізу. Викладав і співпрацював з університетами в різних країнах, має один із найвищих в Україні показників цитованості.

ПЕТРО СТАРОКАДОМСЬКИЙ

ІМУНОЛОГ

ПЕТРО СТАРОКАДОМСЬКИЙ

ІМУНОЛОГ

Відкрив і дослідив рідкісний синдром XLPDR. Унаслідок його роботи було відкрито новий тип біомолекул і розроблено прототипи ліків для терапії раку, аутоімунних і вірусних захворювань. Народився й виріс у Львові, захистив кандидатську дисертацію в Києві, живе і працює у США. Крім відкриття XLPDR, активно займається популяризацією науки, зокрема на сторінках власного блогу. Автор праць із філософії науки й теоретичної біології.

СЕРГІЙ ШАРАПОВ

ФІЗИК-ТЕОРЕТИК

СЕРГІЙ ШАРАПОВ

ФІЗИК-ТЕОРЕТИК

Український науковець, якому дякують Нобелівські лауреати. Передбачив важливі особливості одного з ключових матеріалів сучасності — графену.
Працював у багатьох країнах світу, однак повернувся в Україну. Окрім викладання й наукової роботи, активно бореться з плагіатом та псевдонаукою.

ВІРА ЄФРЕМОВА

НЕЙРОБІОЛОГ

ВІРА ЄФРЕМОВА

НЕЙРОБІОЛОГ

Працює на передовій досліджень стовбурових клітин, аби побороти рідкісні захворювання мозку.
Народилася в Білій Церкві, нині працює над дослідженням стовбурових клітин в Інституті реконструктивної нейробіології в Бонні (Німеччина). Закінчила бакалаврат і магістратуру біофаку Національного університету імені Тараса Шевченка, кафедру цитології, гістології і біології розвитку. За фахом — клітинний біолог. Після цього переїхала до Німеччини працювати над докторською дисертацією.

ЮРІЙ БОЛТРИК

АРХЕОЛОГ

ЮРІЙ БОЛТРИК

АРХЕОЛОГ

За 50 років в археології розкопав і дослідив безліч древніх памʼяток та став одним із провідних спеціалістів з історії скіфів.
Народився в Луганську, живе в Києві, однак багато часу проводить в експедиціях по всій Україні.
Остаточно завершив дослідження найбільшого у Причорноморʼї кургану Огуз, що тривало майже століття. Розкопав найглибшу культову споруду Скіфії — курган Кара-Тюбе. Написав про скіфів та археологію понад 200 наукових статей, а також тримонографії.