ТОП 20 МЕДИЧНИХ ІННОВАЦІЙ ЗА 20 РОКІВ або 20 штрихів до портрета медицини XXI століття

Один із популярних у мережі жартів свідчить, що всі «експерти» в галузі політології раптово перепрофілювалися на «експертів» із вірусології. Але правда в тому, що численні далекі від медицини люди сьогодні намагаються хоча б на побутовому рівні розібратися в тому, що відбувається, чого боятися і як уберегти себе та близьких. Багато хто вперше в житті дізнався, що таке R0, пройшов «короткий курс» гігієни, вірусології й епідеміології, а також дізнався назви препаратів, які, найімовірніше, ніколи їм не знадобляться. Але головне, що всі чекають прориву – створення вакцини, яка захистить нас від вірусу, або створення препарату, який допоможе вилікувати тих, хто захворів.

Дивлячись на підвищену зацікавленість суспільства до медичної науки Liga.net і фармацевтична компанія «Фармак» не змогли пройти повз, і вирішили створити спільний проєкт, який би давав уявлення, що відбувається сьогодні (та відбувалося останні 20 років) у світовій медицині. Так народився перший в Україні рейтинг медичних інновацій із 2000 до 2020 року.

Секвенування ДНК

У 1953 році група британських дослідників зуміла зрозуміти будову ДНК – молекули, у якій міститься вся інформація про те, як влаштований і працює організм будь-якої живої істоти, зокрема й людини. Без цього відкриття важко уявити майже будь-яке з досягнень медицини, описане в цьому проєкті.

Вітрифікація ембріонів і яйцеклітин

У репродуктивній медицині з різних причин виникає потреба зберегти впродовж якогось часу ооцити (жіночі статеві клітини) або ембріони. Наприклад, жінка має терміново пройти лікування, яке може пошкодити її статеві клітини.